Wyżywienie

Przedszkole Karuzela posiada własną kuchnię.  Pani Ala i pani Beata, kucharki z zamiłowania, codziennie przyrządzają  domowe posiłki.

Menu jest urozmaicone, przemyślane i zgodne z normami żywieniowymi dla dzieci w wieku przedszkolnym. Nasze placówka brała udział w ogólnopolskiej akcji na rzecz zdrowego żywienia w przedszkolach – Zdrowy Przedszkolak.

Przykładowy jadłospis

Śniadanie

Owsianka królewska na mleku / mleku roślinnym. Kanapki z chleba żytniego i pszennego z wędliną , serem żółtym i warzywami. Herbatka owocowa.

Obiad: zupa

Barszcz ukraiński z fasolą.

Obiad: II danie

Polędwiczki z indyka w sosie koperkowym, kasza mazurska, surówka z marchewki. Kompot bez cukru, woda.

Podwieczorek

Muffinki pełnoziarniste ze śliwką. Owoce: jabłka, banany, melon. Herbatka z róży. Kanapeczki dla chętnych Dzieci.

Przez cały dzień Dzieci mają dostęp do świeżej wody.

Do zup i sosów używamy przecierów przygotowanych z własnych pomidorów.