Rozwijamy talenty i zainteresowania. Tworzymy pasje.

Judo

Nauka podstawowych elementów sztuki walki, poznawania jej historii oraz zasad.  Sport o bardzo pozytywnym przesłaniu, promujący kulturę osobistą, szacunek i samodoskonalenie. Zajęcia prowadzone są przez Kacpra Lewandowskiego złotego medalistę mistrzostw Polski, trenera i przyjaciela wszystkich dzieci w Karuzeli.

Balet

Lekcje baletu dla najmłodszych rozbudzają zamiłowanie do tańca, wyrabiają poczucie rytmu, muzykalność i koordynację ruchu. Kształtują wrażliwość na piękno, poczucie estetyki, a przede wszystkim wyrabiają u dzieci nawyk prawidłowej postawy i sposób pięknego poruszania się. W przedszkolu uczymy baletu poprzez zabawy ruchowo-taneczne.

LEGO kodowanie

Rozwiązania LEGO® Education  umożliwiają w naturalny sposób inspirować młode umysły do odkrywania kolorów, liczb i kształtów. Dzięki wspólnej zabawie, dzieci uczą się umiejętnego rozwiązywania problemów. Eksperymentują, tworząc i przebudowując swoje konstrukcje w nieskończoność. Kolorowe klocki i figurki są narzędziami, które angażują dzieci coraz bardziej z każdą kolejną minutą zabawy, pozwalając im w przystępny sposób zrozumieć koncepcje takie jak: związek przyczynowo-skutkowy, ruch, zasady prostego dodawania i odejmowania oraz podstawy kodowania.

Warsztaty Naukowe + robotyka

Zajęcia naukowe realizowane w formie warsztatów, wprowadzają dzieci w fascynujący świat robotów, dając im nie tylko umiejętność korzystania z nowoczesnych technologii, ale także rozwijając ich kreatywność i zdolność rozwiązywania problemów. Ponadto dzieci mają szansę w pełni doświadczyć praw fizyki, chemii i biologii poprzez praktyczne eksperymenty. To nie tylko zabawa, ale również nauka, która rozwija umiejętność logicznego myślenia i rozumienia świata wokół nas.

Ceramika

Podczas warsztatów dzieci uczą się materiału, czyli samej gliny, poznają po kolei nowe techniki pracy z nią oraz poznają materiały i metody dekorowania ulepionych i wysuszonych prac (surowych), oraz dekorowania wypieczonych prac (biskwit).Poza dekorowaniem prac szkliwami dzieci poznają inne, ciekawe metody, jak na przykład angoby. Każda z metod, ze względu na stopień trudności, poznawana jest w konkretnej kolejności po sobie. Każda z nich pozwala rozwijać odmienne umiejętności motoryczne. Poza wcześniej ustalonym programem bierzemy pod uwagę dynamikę oraz specyfikę każdej grupy. W zależności od tego jak rozwija się praca z nią, dostosowujemy również progres programu.

Rytmika – zajęcia umuzykalniające ze skrzypcami

Rytmika jest jedną z form wychowania muzycznego dzieci w przedszkolu. Ma istotny wpływ na rozwój muzykalności, poczucia rytmu i wrażliwości dzieciaków. Podczas zajęć rytmicznych dzieci ćwiczą poczucie rytmu oraz nabywają umiejętność kontroli nad własnym ciałem. Ćwiczą również koncentrację uwagi oraz pamięć słuchową. Zajęcia bezpłatne – dwa razy w miesiącu.

WWR

Wczesne wspomaganie Rozwoju, to zajęcia które są prowadzone na podstawie opinii wydanej przez Publiczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, ich przebieg jest zależny od zawartych w niej zaleceń. Wymiar zajęć WWR wynosi od 4 do 8 godz. w miesiącu w zależności od możliwości i potrzeb dziecka Oferta terapii w ramach WWR: Terapia pedagogiczna, Terapia ręki, TUS. Dzieci objęte wczesnym wspomaganiem rozwoju są lepiej przygotowane do rozpoczęcia nauki szkolnej. Zajęcia bezpłatne dla dzieci z orzeczeniem.

Ruch rozwijający W. Sherborne

Metoda wykorzystuje ruch jako narzędzie wspomagania rozwoju psychoruchowego dziecka. Wspiera w kształtowaniu świadomości własnego ciała w przestrzeni oraz umiejętności  nawiązywania kontaktu z innymi. Zajęcia mają formę zabawową, ruchową i dostarczają ogromną ilość radości. Zajęcia bezpłatne

Gimnastyka korekcyjna

Jednym z podstawowych elementów wpływających na zdrowy i harmonijny rozwój dziecka jest prawidłowa postawa ciała. Podczas zajęć dzieci podnoszą ogólną sprawność fizyczną, rozwijają koordynację ruchową i usprawniają motorykę. Zajęcia z gimnastyki prowadzone są w formie kreatywnych zabaw ruchowych oraz ćwiczeń z wykorzystaniem przyborów i przyrządów (woreczki, szarfy, laski, piłki) Poziom ćwiczeń dostosowywany jest do indywidualnych możliwości dzieci.

Gordonki

Zajęcia muzyczne z Panem PamPam polegają na budowaniu wyobraźni muzycznej poprzez zachęcanie do wspólnej zabawy, improwizacji i naśladowania. Podczas spotkania Dzieci osłuchują się z muzyką, dźwiękiem i rytmem. Jest to także świetna okazja do rozwoju motoryki dużej, koordynacji ciała, oddechu i rozwoju mowy. Przede wszystkim jest dużo śpiewania i słuchania melodii. Zajęcia bezpłatne – dwa razy w miesiącu.

TUS

Trening Umiejętności Społecznych to zajęcia prowadzone indywidualne lub w diadach, przeznaczone: dla dzieci wycofanych; przejawiających agresję, lęki oraz trudności w nawiązywaniu i utrzymaniu prawidłowych relacji społecznych z rówieśnikami i dorosłymi; mających problemy z wyrażaniem emocji i kontrolą złości; mających problemy z przestrzeganiem zasad i norm społecznych, a także właściwą interpretacją zachowań innych ludzi. Zajęcia bezpłatne dla dzieci z orzeczeniem.

Logopedia

Wspomaganie rozwoju mowy dzieci, u których nie pojawiła się mowa, bądź pojawiła się zniekształcona i z opóźnieniem z powodu nieznanych przyczyn bądź niedosłuchu. Korekcja nieprawidłowego sposobu wymawiania głosek i wyrazów. Zajęcia bezpłatne dla dzieci z orzeczeniem.